This website is using cookies. By closing this announcement or by using our website, you are agreeing to be bound by the terms of our Cookie Policy.


Loading...
WE Learn and COMmunicate Ensemble
Funded by the Erasmus+
Programme of the
European Union

Workshopy v rámci projektu WELCOME

Tento projektový výstup si klade za cíl podpořit učitele prostřednictvím pořádání workshopů s účastí dětí, kde se další učitelé z mateřských školek naučí aplikovat přístup projektu WELCOME do praxe.

Výstup bude vyvinut jako praktická příručka pro pořádání workshopů, založených na přístupu rozvrstvených lekcí, scénářů, které mohou učitelé aplikovat, pokynů pro práci s dětmi, pro vyhodnocování aktivit, pro získávání zpětné vazby od dětí ohledně toho, jak se cítí a zda se jsou více motivované se učit, když jsou součástí komunity. Bude též obsahovat praktické příklady pro učitele k zamyšlení, rady o tom, jak komunikovat s rodiči a dalšími relevantními aktéry za účelem usnadnění procesu, udržení a zlepšení výsledků dětí a aktualizace a úpravy přístupu projektu WELCOME pro vlastní potřeby.

Workshopy se zaměří na alternativní a doplňující činnosti jeden na jednoho, které lze aplikovat přímo s dětmi, a budou zaměřeny na zavádění rozvrstvených lekcí do předškolní výuky. Rozvrstvená lekce je diferenciační strategií, která se zaměřuje na konkrétní standard, klíčový koncept, či zobecnění, ale která dětem umožňuje k cíli dojít několika různými cestami v závislosti na jejich potřebách, připravenosti či vzdělávacím profilu. Se zřetelem na dodržení osnov budou učitelé mít možnost „rozvrstvit” proces výuky tak, aby odpovídat studijním schopnostem žáka (které mohou být na standardní úrovni, nebo též nad ní, či pod ní) a jeho konkrétním potřebám (tj. speciální vzdělávací potřeby, původ z etnické menšiny, původ ze sociálně znevýhodněného prostředí atd.) ve skupinovém prostředí.